Apartmani Katić
Vinjerac

Vinjerac je jedno z nejpříjemnějších malých měst v Dalmácii, několik minut autem od dálničního exitu Maslenica, na dálnici Záhřeb – Split. Nachází se v jižním části Velebitskoho kanálu, 30 km severovýchodně od Zadaru v severní Dalmácii, ukryto v příjemné a tiché zátoce.

Ve městě se nachází restaurace, kavárny a hospoda. Na kolonádě podél moře je místní pošta, obchod se smíšeným zbožím, tržnice a informační centrum. Větší obchody se nacházejí v sousedním městě Posedarje (vzdáleno 7 km), kde se nachází pohotovost (otevřená 24 h/denně) a lékárna.

Moře je křišťálově čisté, s hojnou faunou. Tradicí Vinjerca je rybářství a námořnictví

Vzhledem k blízkosti moře a pohoří Velebit, dochází k cirkulaci vzduchu díky čemuž je tato lokalita víc než vhodná pro osoby s dýchacími problémy. Svěžest a síla rána společně s vůní moře vrací sílu lidem vytíženým prací a hektickým životem.

Pokud se zajímáte o výlety, příjemné procházky, nebo hledání přírodních krás, Vinjerac je ideálním výchozím bodem k návštěvě národních parků: Paklenica – 8km, Kornati – 40km, Vransko jezero – 45 km, Plitvička jezera – 80 km, te rijeka Krka – 80 km.
Nedaleko jsou přírodní parky Velebit a Uvala Telaščica na Dugom Otoku. Atrakcí pro návštěvníky je i údolí řeky Zrmanje - 15 km a překrásný fjord Masleničko ždrilo - 9 km.
Pro vzrušující noční výlety Vám nabízíme návštěvu známých disco clubů ve městech Zadar, Zaton nebo Novalja (Zrće) na ostrově Pag.